СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕ ЗА СЕ !

Само побарајте , ние сме тука за вас - Форум СЕ ЗА СЕ
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Временска прогноза
Latest topics
» Побарај филм.
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 4:43 am by danielll

» Kung Fu Panda 2
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:15 am by SKoF

» Ако ве нервира Winamp!
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Jул 25, 2011 5:08 pm by SKoF

» Побарај превод.
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Јун 13, 2011 6:37 pm by CORBA

» Најкреативните реклами за мај 2011
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:41 am by SKoF

» НБА: Далас поведе со 3:2
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:13 am by SKoF

» 10 трикови за помлад изглед
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:13 am by STEFI

» Случувања- 10 Јуни
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:05 am by STEFI

» Случувања- 07 Јуни
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeВто Јун 07, 2011 4:22 pm by STEFI


 

 dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?

Go down 
4 posters
АвторПорака
CORBA
Admin
CORBA


Број на мислења : 184
Points : 302
Reputation : 5
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeНед Мај 15, 2011 6:01 pm

Oва е пишано од ristskii, ми го пратил мене во лична порака...
Така да, кој надјде нака пастира тука линкови.
Вратете се на почетокот Go down
https://sezase.macedonianforum.net
Fi4o
Admin
Fi4o


Број на мислења : 15
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 1:14 am

Колку што можев да видам следниве игри ке работат за 256 RAM меморија:

Call of Duty:
http://torrents.thepiratebay.org/3777003/Call_of_Duty-1_(PC).3777003.TPB.torrent

Call of Duty 2:
http://torrents.thepiratebay.org/6116042/Call_of_Duty_2.6116042.TPB.torrent

Battlefield Vietnam:
http://torrents.thepiratebay.org/3690865/[PC]_Battlefield_Vietnam_[RIP]_[dopeman].3690865.TPB.torrent

За да можете да ги симнувате игрите ќе ви треба програм uTorrent кој може да го симнете тука:
https://sezase.macedonianforum.net/t208-topic
Вратете се на почетокот Go down
ristskii




Број на мислења : 3
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 2011-05-14

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 11:32 am

fala fala .. pozz
Вратете се на почетокот Go down
ristskii




Број на мислења : 3
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 2011-05-14

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 1:42 pm

Ja instalirav Call of duty i koga ja uklucuvam mi se pojavuva greska i ova go pisuva:Could not load OpenGL.Make sure that you have the latest drivers for your video card from the manufacturer's web site.Moze pomos?
Вратете се на почетокот Go down
CORBA
Admin
CORBA


Број на мислења : 184
Points : 302
Reputation : 5
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 2:19 pm

Според пораката која ти се јавува, драјверите за графичката карта кои ти се потребни за оваа игра (а најверојатно и за други игри) не ти се снимени...
Каква графичка имаш, кога поседен пат ти е форматиран компјутерот, и дали имаш други игри со подобра графика ?

Не знам колку разбираш англиски, ама овде ти пишува што точно ти фали и зошто!
OpenGL is the premier environment for developing portable, interactive 2D and 3D graphics applications. Since its introduction in 1992, OpenGL has become the industry's most widely used and supported 2D and 3D graphics application programming interface (API), bringing thousands of applications to a wide variety of computer platforms. OpenGL fosters innovation and speeds application development by incorporating a broad set of rendering, texture mapping, special effects, and other powerful visualization functions. Developers can leverage the power of OpenGL across all popular desktop and workstation platforms, ensuring wide application deployment.


Можеш да го симнеш OpenGL од интернет без пари на многу страни, само ќе треба да одбереш соодветна верзија, компатибилна со твојата графичка.
Би требало да се снајдеш, поздрав.
Вратете се на почетокот Go down
https://sezase.macedonianforum.net
ristskii




Број на мислења : 3
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 2011-05-14

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 2:27 pm

NVIDIA GeForce FX 5200 mi e grafickata a kompjuterot mi e formatiran pred 1 i pol mesec.I kazete mi od kade da gi simnam drajverite?
Вратете се на почетокот Go down
CORBA
Admin
CORBA


Број на мислења : 184
Points : 302
Reputation : 5
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 4:20 pm



Последната промена е направена од CORBA на Пон Мај 16, 2011 4:24 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://sezase.macedonianforum.net
SKoF
Admin
SKoF


Број на мислења : 57
Points : 90
Reputation : 6
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitimeПон Мај 16, 2011 4:23 pm

ristskii напиша:
NVIDIA GeForce FX 5200 mi e grafickata a kompjuterot mi e formatiran pred 1 i pol mesec.I kazete mi od kade da gi simnam drajverite?

Eve probaj so ovie driveri stisni samo na linkov :
http://us.download.nvidia.com/Windows/175.19/175.19_geforce_winxp_32bit_english_whql.exe

kazi posle dali funkcioniralo Wink
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Empty
ПишувањеПредмет: Re: dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?   dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
dali moze da mi najdete torrent za call of duty i battlefield sto ke odgovara na kompijuter so 256ram memorija?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
СЕ ЗА СЕ ! :: Игри :: Новитети-
Отиди до: