СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕ ЗА СЕ !

Само побарајте , ние сме тука за вас - Форум СЕ ЗА СЕ
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Similar topics
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Временска прогноза
Latest topics
» Побарај филм.
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 4:43 am by danielll

» Kung Fu Panda 2
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:15 am by SKoF

» Ако ве нервира Winamp!
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПон Jул 25, 2011 5:08 pm by SKoF

» Побарај превод.
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПон Јун 13, 2011 6:37 pm by CORBA

» Најкреативните реклами за мај 2011
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:41 am by SKoF

» НБА: Далас поведе со 3:2
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:13 am by SKoF

» 10 трикови за помлад изглед
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:13 am by STEFI

» Случувања- 10 Јуни
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:05 am by STEFI

» Случувања- 07 Јуни
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeВто Јун 07, 2011 4:22 pm by STEFI


 

 Меси ја освои 16-та титула во својата кариера

Go down 
2 posters
АвторПорака
STEFI

STEFI


Број на мислења : 345
Points : 1012
Reputation : 2
Join date : 2011-04-17
Age : 33

Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Empty
ПишувањеПредмет: Меси ја освои 16-та титула во својата кариера   Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПет Мај 13, 2011 3:33 pm

Аргентинскиот фудбалски репрезентативец, Лионел Меси, веќе подолго време во својата ветрина нижи шампионски титули.

Така, фудбалскиот гениј ја доведе Барселона до новиот шампионски трофеј во Шпанија откако неговиот тим одигра реми од 1:1 на гостински терен кај Леванте на две кола пред крајот на првенството.

Интересен е фактот дека популарниот аргентински плејмејкер на само 23-годишна возраст успеа по петти пати да го освои тронот во Шпанија со Барселона.

Сега бројката на освоени шампионски титули на Меси се искачи на 16, од кои 5 во Примера, 4 во Купот на Шпанија и четири во Суперкупот, и две во Лигата на шампионите

По една титула Меси има во Суперкупот на Европа, Светското клупско првенство, Светското првенство до 20 години со Аргентина и едно олимписко злато.
Вратете се на почетокот Go down
CORBA
Admin
CORBA


Број на мислења : 184
Points : 302
Reputation : 5
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Empty
ПишувањеПредмет: Re: Меси ја освои 16-та титула во својата кариера   Меси ја освои 16-та титула во својата кариера Icon_minitimeПет Мај 13, 2011 10:32 pm

WOW!
Ни Шкоф нема волку пехари !
Вратете се на почетокот Go down
https://sezase.macedonianforum.net
 
Меси ја освои 16-та титула во својата кариера
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Манчестер Јунајтед до својата 19-та титула

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
СЕ ЗА СЕ ! :: Спорт :: Фудбал-
Отиди до: