СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕ ЗА СЕ !

Само побарајте , ние сме тука за вас - Форум СЕ ЗА СЕ
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Similar topics
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Временска прогноза
Latest topics
» Побарај филм.
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 4:43 am by danielll

» Kung Fu Panda 2
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:15 am by SKoF

» Ако ве нервира Winamp!
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeПон Jул 25, 2011 5:08 pm by SKoF

» Побарај превод.
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeПон Јун 13, 2011 6:37 pm by CORBA

» Најкреативните реклами за мај 2011
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:41 am by SKoF

» НБА: Далас поведе со 3:2
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:13 am by SKoF

» 10 трикови за помлад изглед
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:13 am by STEFI

» Случувања- 10 Јуни
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:05 am by STEFI

» Случувања- 07 Јуни
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeВто Јун 07, 2011 4:22 pm by STEFI


 

 "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!

Go down 
3 posters
АвторПорака
STEFI

STEFI


Број на мислења : 345
Points : 1012
Reputation : 2
Join date : 2011-04-17
Age : 33

"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСре Јун 01, 2011 11:12 am

Продолжетокот на филмот"Hangover" успеа да ги пробие американските и британските благајни, притоа успеа да достигне заработка од 200 милиони долари во првата недела откако беше пуштен.

Филмот "Hangover 2" под режисерска палка на Tod Philips, во кој глумат многубројни глумци, како: Bradley Cooper, Ed Helms, Jamie Chung, Justin Bartha, Ken Jeong, Mike Tyson, Paul Giamatti и Zach Galifianakis, доби неверојатно лоши критики. Но, за големо изненадување на сите 'разочарани' филмот успеа да достигне голема гледаност и популарност, а со тоа се повеќе да ја привлекува публиката.

Без разлика на предупредувањата од филмските критичари, овој филм стана најуспешната комедија од самото свое појавување по прикажувањето на комедијата 'Austin Powers in Goldmember' во 2002 година каде од самото прикажување на филмот до третиот ден успеа да направи 73 милиони долари. Така продолжетокот на ергенската вечер во Лас Вегас успеа да стане конкуренција на многу други филмови како што се:'Transformers 3','X-Men: First Class','Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2'.

Сепак, Edward Epstein, авторот на блогот Holywood Economist, вели дека гоелмиот успех на "Hangover 2" е всушност - аномалија.
Тој вели: "Постојат многу комедии за возрасни кои се базираат на неверојатно шокантни сцени, филмови кои можат да направат пристојна заработка, но индустријата и понатаму се врти околу акциите како што се Трансформери или Пиратите од Карибите кои всушност се потпираат на додатните производи кои се поврзани со филмот. Е сега, попатни производи со "Hangover 2" можат да бидат евентуално маици. Исто така сум заинтересиран околу една комедија на Вуди Ален "Midnight in Paris" која исто така покрај ниските очекувања успеа да пробие над сите критики и да ја освои публиката."

Вратете се на почетокот Go down
CORBA
Admin
CORBA


Број на мислења : 184
Points : 302
Reputation : 5
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСре Јун 01, 2011 4:33 pm

Znaci treba da go gledame, ako e taka dobar Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://sezase.macedonianforum.net
STEFI

STEFI


Број на мислења : 345
Points : 1012
Reputation : 2
Join date : 2011-04-17
Age : 33

"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСре Јун 01, 2011 7:18 pm

obavezno Smile
Вратете се на почетокот Go down
SKoF
Admin
SKoF


Број на мислења : 57
Points : 90
Reputation : 6
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСре Јун 01, 2011 7:57 pm

Ke se glea ke se glea nego kako , ne se propusta vakov fim , batali kriticari tie samo jadat g**** Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
CORBA
Admin
CORBA


Број на мислења : 184
Points : 302
Reputation : 5
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeСре Јун 01, 2011 8:42 pm

aj ako najde nekoj dobra snimka neka prati link i da go simnuvame
ja do sega najdov samo snimani so kamera, i ne mi se svigi ic taka da go gledam...
Вратете се на почетокот Go down
https://sezase.macedonianforum.net
SKoF
Admin
SKoF


Број на мислења : 57
Points : 90
Reputation : 6
Join date : 2011-04-16
Age : 34
Местолокација : Скопје

"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitimeЧет Јун 02, 2011 5:17 pm

mislam deka uste e rano za dobra snimka ...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!   "Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
"Hangover 2" - и покрај сите критики ја освојува публиката!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Покрај машки и женски, воведен и трет род
» Лејкерси потонаа торпедирани од сите страни

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
СЕ ЗА СЕ ! :: Филмови :: Новитети-
Отиди до: