СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕ ЗА СЕ !

Само побарајте , ние сме тука за вас - Форум СЕ ЗА СЕ
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Similar topics
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Временска прогноза
Latest topics
» Побарај филм.
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 4:43 am by danielll

» Kung Fu Panda 2
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:15 am by SKoF

» Ако ве нервира Winamp!
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПон Jул 25, 2011 5:08 pm by SKoF

» Побарај превод.
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПон Јун 13, 2011 6:37 pm by CORBA

» Најкреативните реклами за мај 2011
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:41 am by SKoF

» НБА: Далас поведе со 3:2
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:13 am by SKoF

» 10 трикови за помлад изглед
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:13 am by STEFI

» Случувања- 10 Јуни
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:05 am by STEFI

» Случувања- 07 Јуни
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeВто Јун 07, 2011 4:22 pm by STEFI


 

 „Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето

Go down 
АвторПорака
STEFI

STEFI


Број на мислења : 345
Points : 1012
Reputation : 2
Join date : 2011-04-17
Age : 33

„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Empty
ПишувањеПредмет: „Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето   „Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето Icon_minitimeПет Мај 27, 2011 9:40 pm

„Pirates of the Caribbean“ ја подотворија вратата, па сега Ридли и Тони Скот одлучија дека дојде времето да ја раскажат својата приказна за пиратите.Славните режисери Ридли и Тони Скот ќе ја продуцираат новата тв серија за Fox наречена „Pyrates“, која би требало да ги собере плодовите на разбудениот интерес за оваа тематика, пред се поради славниот серијал на дизни за пиратите од Карибите, особено после најновиот четврт дел од серијалот кој дебитираше неодамна по кино-салите, иако не ја импресионираше филмската критика.

Авторот на оваа мини серија е Бери Шиндел („Law and Order“), пишуваат холивудските медиуми, a на тв понудата на Fox би требало да се најде наредното лето.

Дејствието во серијата се темели на една вистинска приказна, за најголемиот пиратски грабеж во историјата, кој им се случил на шпанските бродови („сребрената флота“) во 1628. година, со што наводно започнала „златната ера“ за пиратите.

Првата епизода (од вкупно 10 до 13, колку што се шпекулира дека ќе бидат снимени) ќе ја режира Стивен Хопкинс, а датумот за почеток на снимањето, како и актерската екипа, се сеуште непознати. Тоа значи: не, не се знае дали поднапиениот Џек Спероу ќе се појави во овој серијал Smile
Вратете се на почетокот Go down
 
„Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Топ бои за сезоната пролет/лето 2011
» Шминка – трендови за пролет/лето 2011

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
СЕ ЗА СЕ ! :: Филмови :: Новитети-
Отиди до: