СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Регистрирај се брзо и лесно и стани член на СЕ ЗА СЕ форумот.
СЕ ЗА СЕ !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕ ЗА СЕ !

Само побарајте , ние сме тука за вас - Форум СЕ ЗА СЕ
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Similar topics
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Временска прогноза
Latest topics
» Побарај филм.
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 4:43 am by danielll

» Kung Fu Panda 2
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:15 am by SKoF

» Ако ве нервира Winamp!
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeПон Jул 25, 2011 5:08 pm by SKoF

» Побарај превод.
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeПон Јун 13, 2011 6:37 pm by CORBA

» Најкреативните реклами за мај 2011
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:41 am by SKoF

» НБА: Далас поведе со 3:2
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeСаб Јун 11, 2011 12:13 am by SKoF

» 10 трикови за помлад изглед
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:13 am by STEFI

» Случувања- 10 Јуни
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeПет Јун 10, 2011 10:05 am by STEFI

» Случувања- 07 Јуни
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeВто Јун 07, 2011 4:22 pm by STEFI


 

 Топ бои за сезоната пролет/лето 2011

Go down 
АвторПорака
STEFI

STEFI


Број на мислења : 345
Points : 1012
Reputation : 2
Join date : 2011-04-17
Age : 33

Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Empty
ПишувањеПредмет: Топ бои за сезоната пролет/лето 2011   Топ бои за сезоната пролет/лето 2011 Icon_minitimeСре Апр 20, 2011 4:14 pm

Розово-црвена
Розово-црвената боја (Honeysuckle) e прогласена за боја на 2011 година, па не е ни најмалку чудно што повеќето дизајнери ја вклучија во своите колекции. Тоа е топла боја со која сигурно ќе бидете во тренд. Најбезбедно е да ја искомбинирате со крем боја, но одлично изгледа и во комбинација со портокалово или розово.

Портокалова
Впечатлива и енергична, портокаловата е боја која сигурно нема да ве остави незабележани. Многу експерти ја нарекоа портокаловата „it“- боја, па ако не сакате портокалова облека, задолжително треба да поседувате барем неколку портокалови модни додатоци. Најлесно можете да ја комбинирате со бела или крем боја.


Сина

Зимската црна боја заменете ја со сина. Сината е одлична за комбинирање, а освен тоа оваа пролет се модерни многу нејзини нијанси. Од светло и небесно сино до сафирно сино и боја на мастило, што и да изберете, нема да погрешите.

Бела
Вечно модерната бела боја е меѓу клучните трендови оваа сезона. Облечете се од глава до пети во бело и подготвени сте за топлите пролетни и летни денови. Бидете внимателни кога ја комбинирате белата со крем боја, затоа што кремовото може да делува како нечисто. Сигурна варијанта е комбинацијата со сребрени и златни модни додатоци.

Жолта
Сончевата сезона овој пат нема да помине без жолтата боја. Модерни се повеќе нијанси и тоа боја на сенф и пчелин восок, како и лимоново-жолта.

Луд микс од фосфорни бои
Поголем дел од жените ќе го игнорираат овој тренд и тој ќе остане за оние похрабрите кои не се плашат од малку повеќе боја. На модните писти видовме нестандардни и колоритни комбинации од портокалово, светло розово, жолто, зелено и сино. Сепак, бидете внимателни. За да го следите овој тренд, потребна ви е и голема храброст и многу вкус.

Месо боја
Како еден вид контраст на фосфорните бои, „месо“ бојата останува меѓу најактуелните трендови. Наречена уште и „новата црна“, оваа боја лесно може да се комбинира, а одговара и на темен и на светол тен.


Вратете се на почетокот Go down
 
Топ бои за сезоната пролет/лето 2011
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Шминка – трендови за пролет/лето 2011
» „Pyrates“ на Ридли Скот и Fox дебитира наредното лето
» Неделен хороскоп од 16.04.2011 до 23.04.2011

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
СЕ ЗА СЕ ! :: Забава :: Женски муабети-
Отиди до: